Електронні направлення на консультації до лікарів

Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Електронні направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутись на консультацію, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення. Так само не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення – комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно в будь-якому закладі, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

Електронні направлення на консультації до лікарів

Результати пресбрифінгу НСЗУ  29.01.21

✅ Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Електронні направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутись на консультацію, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення. Так само не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення – комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно в будь-якому закладі, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

✅ До деяких лікарів-спеціалістів пацієнт може потрапити без направлення, і НСЗУ оплатить такий візит за пацієнта. Це гінеколог, психіатр, стоматолог, педіатр, нарколог, фтизіатр. Також без направлення можна звернутись до лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під медичним наглядом.

✅ Серед 23 млн направлень, які були створені в електронній системі з квітня 2020 року переважають направлення на консультації лікарів-спеціалістів – їх 56%. Найчастіше пацієнти звертались за електронним направленням до невролога, ЛОРа та офтальмолога. Зокрема, за електронним направленням безоплатну консультацію невролога отримали понад 564 тис. пацієнтів, консультацію ЛОРа – 477 тис. пацієнтів, офтальмолога –  478 тис. пацієнтів.

✅ 4 421 лікарів-неврологів виконали  понад 823 тисячі е-направлень. З яких 36% було виконано впродовж доби, а 47% – в тому закладі, де й створені. Найбільшу кількість консультацій невролога за направленням надали  “Поліклінічне об’єднання міської ради міста Кропивницького” (майже 25 тис.), Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр (понад 20 тис.) та консультативно-діагностичний центр Святошинського району міста Києва (16 тис.  направлень).

✅ Щодо лікаря-отоларинголога. 2 680 ЛОРів виконали 590 тис. направлень. 44% виконані впродовж доби. 42% – в тій же лікарні, де й створені. Найбільшу кількість консультацій за направленням надали лікарі-ЛОРи  “Поліклінічного об’єднання міста Кропивницького” (майже 13,5 тис.), Хмельницького міського лікувально-діагностичного центру (понад 12 тис. ) та консультативно-діагностичного центру Деснянського району міста Києва (майже 11 тис.).

✅ Стосовно офтальмолога, то 2 906 лікарів виконали понад півмільйона направлень. З яких 35% виконано впродовж доби, а 40% – в тій же лікарні, де створені. Офтальмологи найбільше виконали направлень у Хмельницькому міському лікувально-діагностичному центрі (11 тис.), консультативно-діагностичному центрі Солом’янського району міста Києва” (9,5 тис.) та “Поліклінічному об’єднанні міської ради міста Кропивницького” (понад 9 тис.).

✅ Завдяки відкритій статистиці ведення електронних медичних записів власники та керівники закладів охорони здоров’я можуть бачити реальну картину щодо попиту на відповідних лікарів. Аналізуючи таку інформацію, місцева влада може прогнозувати, яких фахівців необхідно залучати на роботу в місцеві лікарні, а яких – перекваліфіковувати. Достовірні дані – міцне підґрунтя для побудови конкурентоспроможного ефективного закладу охорони здоров’я.