У Польщі вчені з Фонду досліджень і розвитку науки створили повноцінну підшлункову залозу з кровоносними судинами на 3D-принтері. Вони зібрали частинки підшлункової залози тварин і обробили їх біострумом, щоб тимчасово зберегти життя клітин. Потім стовбурові клітини поміщаються в цілісний орган використовуючи спеціальну техніку і мехатроніку. Орган віртуально відтворюється завдяки комп’ютерній програмі й друкується на 3D-принтері. Щоб орган був відповідним для пересадки в ньому є надруковані 3D-кровоносні судини.
За статистичними даними ВООЗ, кількість хворих на діабет подвоїться до 2030 року. Пересаджений орган може допомогти інсулінозалежним людям, так як 3D-підшлункова може використовуватися для вироблення інсуліну. Тож про регулярні уколи інсуліну можна буде забути. На даний момент єдиний спосіб позбутися діабету – пересадка підшлункової залози або, як мінімум, пересадка острівців Лангерганса. Але обидві ці операції є дуже складними і не можуть проводитися настільки часто, наскільки це необхідно пацієнтам хворим на діабет, їм просто не вистачає органів для трансплантації. А потреба в трансплантованих органах зростає з кожним роком. Навіть якщо людині-діабетикові пересаджують орган донора, йому можуть загрожувати важкі післяопераційні наслідки, які є причиною більшості смертей після пересадки. Щоб продовжити життя пересадженим острівцям Лангерганса або підшлунковій залозі, пацієнту потрібно постійно приймати імунодепресанти. Біонічна підшлункова залоза, надрукована на 3D-принтері, складається з біологічних елементів, серед яких є клітини пацієнта. 3D-кровоносні судини також створюються за допомогою друку. 3D-підшлункова, яка створена з трансформованих стовбурових клітин пацієнта, не потребуватиме постійної підтримки і не призведе до негативних післяопераційних наслідків.
Зараз робота з біонічною функціональною 3D-підшлунковою стала ще більш продуктивною. Кінцевою метою є не тільки допомога людям котрі страждають діабетом, а й тим, хто потребує пересадки з інших причин. Найближчим часом планується тестування пересадки 3D-підшлункової на мишах, потім на свинях. Якщо дослідження закінчаться успішно, через три роки вчені зможуть випробувати це нововведення на людях. Черга людини ще не прийшла, але на теорії вона повинна легко замінити біологічний орган людини.
Подробиці на сайті : https://monofilament.com.ua/ua/blog-novini-3d-druku-ta-additivnih-tehnologij/3d-pidshlunkova-vrjatuje-ne-odne-zhittja